czech
  • Prihlásenie zákazníka

    Zavrieť
    Zmena hesla

  • Registrácia
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
3 voľné
25.7.2019, 19:00
9,00 7,00 5,00
GALA Peter KELLNER, bas

25.7.2019 o 19.00 - Ortodoxná synagóga, Okružná 32 Prešov
Názov koncertu: GALA Peter KELLNER, bas

Galakoncert slovenského operného speváka Petra Kellnera, sólistu prestížnej Wiener Staatsoper (Viedenskej štátnej opery), v súčasnosti jediného zástupcu slovenského operného umenia na tejto slávnej opernej scéne.
Program koncertu obsahuje výber árií svetovej opernej a oratoriálnej literatúry, očarujúci cyklus piesní „Songs of travel“ anglického skladateľa R. V. Williamsa, doplnených o umeleckú recitáciu do slovenčiny prebásnených veršov piesní, ako aj nádhernú Williamsovu skladbu „Variácie na Greensleeves“ pre violu a klavír a iné hudobné skvosty.

Spoluúčinkujú: Dagmar DUŽDOVÁ, klavír | Lukáš KMIŤ, viola | Igor GROSSMAN, recitácia

Peter KELLNER (bas) študoval na Konzervatóriu v Košiciach, na prestížnej Univerzität Mozarteum Salzburg a na Kunstuniversität v rakúskom Grazi.
V sezóne 2018/2019 sa stal sólistom Wiener Staatsoper (Viedenskej štátnej opery), jednej z najvýznamnejších operných scén sveta. Počas uplynulej sezóny sa tu s veľmi pozitívnym ohlasom zhostil nielen stvárnenia viacerých operných rolí, ale ako jeden z mála vystúpil aj na GEBURTSTAGSMATINEE, slávnostnom koncerte konajúcom sa pri príležitosti osláv 150. výročia otvorenia budovy Wiener Staatsoper na Ringu. Koncert bol v priamom prenose vysielaný v rádiu Ő1 Klassik – Treffpunkt, ako aj na oficiálnej facebookovej a webovej stránke opery.
V sezóne 2018/2019 Peter tiež debutoval v Royal Opera House Covent Garden (Londýn).
Ako sólista hosťoval na festivale v Glyndebourne, na Medzinárodnom hudobnom festivale v Macau, známom letnom Salzburger Festspiele, ako aj na festivale v Lisabone. Okrem toho koncertne účinkoval s prestížnymi orchestrami ako Royal Liverpool Philharmonic, Bamberger Symphoniker, Wiener Philharmoniker.
V zahraničí spolupracoval s divadlami ako Volksoper vo Viedni, Teatro della Maestranza v Seville, Teatro Verdi Trieste, Stadt Theater Klagenfurt, Oper Graz a i.
Účinkoval pod taktovkou slávnych dirigentov, akými sú Antonio Pappano, Fabio Luisi, Marco Armiliato, Adam Fischer, Antonello Manacorta, Friedrich Haider a i.

Trvanie koncertu: 1 hod. 15 min.
------------------------------------------------------------------
ARTIS festival komornej hudby 2019 – ďalšie koncerty:

3.8. – Le NUOVE MUSICHE, barokový ansámbel
11.8. – Lana KUŠČER, flauta & Dongni XIE, klavír
1.9. – Milan PAĽA, husle & Ladislav Fančovič, klavír

Viac info: www.artisfestival.sk
------------------------------------------------------------------
Vstupné:
Stred, rad 3 – 9 : 9€ (VIP miesta s najlepším výhľadom)
Stred, rad 10 – 15: 5€ ( za Bimou, viditeľnosť na pódium zabezpečená LCD televízorom)
Vpravo, rad 1 – 15: 7€ dospelí/5€ zľavnený (študenti, dôchodcovia, ZŤP)
Vľavo, rad 1 – 14: 7€ dospelí/5€ zľavnený (študenti, dôchodcovia, ZŤP)

Doprovod ZŤP - VSTUP ZDARMA zdarma so vstupenkou v hodnote 0€ (len na predajných miestach a len miesta: VPRAVO a VĽAVO, kde je možné uplaniť aj zľavu pre ZŤP)

Ďalšie akcie v tomto mieste

Ďalšie akcie tohto usporiadateľa

Ďalšie akcie z kategórie Vážna hudba

Reklama

HANA HEGEROVÁ 88 (Praha) ARTIS festival komornej hudby 2019 FestDobréRybníky 2019 KALI
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie. Ďalšie informácie OK