czech
  • Prihlásenie zákazníka

    Zavrieť
    Zmena hesla

  • Registrácia
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
Akcia sa už konala
GAELFORCE DANCE - Majstri írskeho tanca
Svetovo unikátna skupina írskeho tanca, ktorá ako jediná tancuje, stepuje, spieva a hrá vždy naživo …

12.3.2010 v 19,00 h. - Garmin aréna, Žilina
13.3.2010 v 15,00 a 19,00 h. - Športová hala na Pasienkoch, Bratislava
30.3.2010 ve 20,00 h. - Kongresové centrum, Praha
1.4.2010 ve 20,00 h. - HC SAREZA, Ostrava

Pozor AKCIA - výhodné ceny vstupeniek už od 19 EUR - iba do vypredania zásob !

Akciové ceny vstupeniek:
Plocha:
39 Eur - 1.-8.rad
32 Eur - 9.-17.rad
25 Eur - 18.-25.rad
20 Eur - 26.-30.rad

Tribúny: 19 Eur - voľné sedenie
VIP tribúny: 34 Eur

Média nazývajú Gaelforce Dance "Ferrari írskeho tanca vo svete" a ako jedinú skupinu, ktorá tancuje, stepuje, spieva a hrá naživo. Manažér súboru Frank Elwin nikdy nepodľahol nátlakom verejnosti, aby stepovanie bolo nahradené vopred vytvorenou nahrávkou a ako sa neskôr ukázalo, rozhodnutie bolo veľmi správne. Fakt, že každý detail umeleckého prejavu Gaelforce Dance je naživo, spôsobuje výnimočnosť a odlišnosť od často porovnávaných Lord of the Dance alebo River Dance.

www.gaelforce-dance.sk

GAELFORCE DANCE - Promo Video


V roku 1999 sa k skupine pripojil choreograf Richard Griffin. Na otázku o rozdieloch medzi Gaelforce Dance, RiverDance a Lord of the Dance, Griffin hovorí: "Snažíme sa byť odlišní. Sme viac divadelní a praktizujeme politiku vystúpení naživo. Diváci idú na vystúpenie práve preto, aby videli predstavenie naživo a my im dávame, čo očakávajú."

Gaelforce Dance je viac muzikálom ako folkloristickou show a obsahuje moderné popove prvky, klasický balet, ale predovšetkým skvelé ukážky steperského umenia. Toto všetko sprevádza v pozadí melodická a živelná írska hudba, plná husľových a gitarových virtuozít, fláut a akordeónov. Neodmysliteľnou súčasťou vystúpenia naživo sú i spievané piesne v duchu tvorby slávnej írskej speváčky, ktorú všetci dobre poznáme pod umeleckým menom ENYA.

Dnes tvorí Gaelforce Dance okolo 30 tanečníkov, 4 hudobníci a 1 speváčka. Tanečníci v priebehu predstavenia tiež hrajú na hudobné nástroje.

Írsky tanec je veľmi zložité umenie. Ku kvalitnému írskemu tancu nestačí len veľký talent a sprievodca s nakreslenými krokmi, napodobňovať tanečníkov z televíznych programov alebo sa zapísať na intenzívny tanečný kurz. Dobrý tanečník obetuje väčšinu svojho času trénovaním presností pohybov a tanečných krokov a práve takýto tanečníci tvoria súbor Gaelforce Dance. Väčšina jeho členov tancuje už 15 rokov, začínali už vo veku piatich rokov. James Devine, sólový tanečník a choreograf Gaelforce Dance a svetový šampión, je najrýchlejším tanečníkom zapísaným v Guinnesovej knihe rekordov (38 úderov o podložku za sekundu).

Gaelforce Dance dávajú tancu a cvičeniu takmer všetok voľný čas a nezastaví ich ani bolesť, ktorú často cítia. Na otázku, či nemajú problémy s nohami, sa tanečníci Gaelforce Dance len usmievajú. Modriny sú pre nich bežné. Niektorí za sebou majú i chirurgický zákrok. Preto súbor považuje za nevyhnutné voziť si so sebou na turné celú svoju podlahu! Táto špeciálna podlaha je zložená z troch vrstiev. Vrstva gumy a dve vrstvy preglejky. Podlaha je bezpečná a znižuje úrazy nôh, ktoré sú vystavené veľmi často a zároveň zdôrazňuje zvuk stepovania.

"Prevedeniu naživo nechýba ľahkosť, pohoda a výnimočne vydarená hra svetiel, ktorá mení divadelné predstavenie vo veľkú a pestrofarebnú šťavnatú show. Výborní sóloví tanečníci a zohraný tanečný súbor podtrhuje jedinečný zážitok, ku ktorému sa budete chcieť neustále vracať.

Zatiaľ čo tanečné čísla RiverDance a Lord of the Dance vyžadujú maximum energie, sily a dôrazu, Gaelforce Dance sa tým netrápia a vo svojom prejave sa sústredia na prirodzenosť a divadelnosť.
Gaelforce Dance (Sila galského tanca) rozpráva príbeh dvoch bratov Lorcana a Cuana, ktorí sú úplne odlišní, ako voda a oheň, ale napriek tomu sa zamilujú do jednej dievčiny Aisling. Konflikt sa opiera o klasický shakespearovský milostný príbeh, v ktorom sa prepletá vášeň so žiarlivosťou a tragédiou.

GAELFORCE DANCE - Midnight Mood Moves


GAELFORCE DANCE - TV Spot na TV Joj

Ďalšie akcie tohto usporiadateľa

Ďalšie akcie z kategórie Tanec

Reklama

ATLANTÍDA - MUZIKÁL Mammia Mia ! Lenka Filipová - Žilina PIL C SIMA MARTAUSOVÁ
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie. Ďalšie informácie OK