czech
  • Prihlásenie zákazníka

    Zavrieť
    Zmena hesla

  • Registrácia
  • Moje objednávky
3x20 ŽENY x MUŽI x VY!

Divadlo Štúdio tanca,. B. Bystrica

Muž vs. Žena? Porovnajte s nami ženský a mužský pohľad na súčasný tanec v dvoch vybraných predstaveniach z projektov 3x20. Tento raz však budú do kompletného obrazu zapojení aj samotní diváci. Bude to naozaj výnimočné. Príďte to zažiť spolu s nami!


INSCENÁCIA ČIN (ŽENA)

choreografia_Lívia Méndez Marín Balážová
hudba_Martin Polák
interpretácia_Tibor Trulik, Isabel Paladin, Michaela Mirtová, Michaela Hulvejová, Matej Kubuš

Čin, nečin, zločin.
Aké dôsledky má naša ľahostajnosť, nestrannosť, či slepá dôvera v populárnych lídrov? Ako je možné, že obdivujeme krásu rozmanitej prírody celej našej planéty, ale ak chceme aplikovať túto rôznorodosť na ľudskú spoločnosť, máme problém s jej farbami, rečou či vierou? Akoby sme neboli jej súčasťou?

Publikum je poslom veľmi dôležitej informácie, ktorej následky môžu ovplyvniť priebeh predstavenia. Interpreti sú zaneprázdnení pohybovými a hlasovými hrami, ktoré majú za úlohu zaujať publikum natoľko, že si ani nevšimnú, že sú spoluúčastníkmi zločinu. Každá komunita, národ či národnostná menšina sa riadi určitými pravidlami, ktoré kontrolujú vývoj dosiahnutia cieľa danej skupiny. Každá hra má svoje pravidlá.

Ktorú hru chceš hrať?
Ktorú si vyberieš?
A čo vlastne vyhráš?


INSCENÁCIA E(X) (MUŽ)

choreografia_Lukáš Homola
hudba, dramaturgia_Jakub Mudrák
interpretácia_Tibor Trulik, Michaela Mirtová, Michaela Hulvejová, Matej Kubuš

ex je matematická exponenciálna funkcia. Jej grafickým zobrazením je stúpajúca krivka, ktorá ku koncu prudko narastá. Dokonalý symbol akcelerácie priemyselnej výroby posledných desaťročí, ktorá však so sebou prináša ekologické riziká a je v kontraste s prirodzenou pomalosťou biologickej evolúcie. Ako to môže vyzerať, keď tento fenomén:

Nebude mať konca?
Bude neustále rásť?
A možno nikdy neskončí?

VY (ÚLOHA DIVÁKOV)

Spolu s Akadémiou umení v Banskej Bystrici sme do tejto edície 3x20 zapojili aj divákov, ktorí budú zahrnutí do celkového kontextu projektu, či už v súvislosti s inscenáciou ČIN alebo E(X). Nechceme však prezrádzať priveľa. :)


CENY VSTUPENIEK:

8 € - Plné vstupné
4 € - Zľavnené*

* Zľavnené platia pre dôchodcov, ISIC, ZŤP, deti do 12 rokov, držiteľov DOBROkarty.

Ďalšie akcie v tomto mieste

Ďalšie akcie tohto usporiadateľa

Ďalšie akcie z kategórie Tanec

Reklama

Lomničania-Lomničanom  - CIGÁNSKI DIABLI Alexandrovci ČR LORD NORTON A SLUHA JAMES - Žilina a Košice FESTIVAL ZABUDNUTÝCH REMESIEL 2019
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie. Ďalšie informácie OK