czech
  • Prihlásenie zákazníka

    Zavrieť
    Zmena hesla

  • Registrácia
  • Moje objednávky

zadané   14. marca 2017 [Ticket Art, s.r.o., organizačná zložka]

Folklórny súbor Železiarik a Železiar – 7.5.2017 – Štátne divadlo, Košice

7.5.2017 o 11:30 a 14:00 hod. – Štátne divadlo, Košice

Súbor Železiarik bol založený v roku 1974, od roku 1994 funguje pod Súkromnou ZUŠ Vlada Urbana. Členmi Železiarika sú žiaci od 3. do 6. ročníka školy. Súbor má vlastnú hudobnú zložku – detskú ľudovú hudbu Malí Muzikanti. Spracúva detské hry, piesne, tance z regiónov Abov, Zemplín, Šariš, Spiš. Železiarik sa podieľal na vydaní CD s ľudovou tematikou a tanečných DVD.

7.5.2017 o 17:00 hod. – Štátne divadlo, Košice

Súbor Železiar pôsobí na slovenskej folklórnej scéne od roku 1964. Zameriava sa na prezentáciu ľudového umenia z regiónov Abov, Zemplín, Šariš, Spiš. Je známy špičkovou interpretáciou ľudových tancov a vynikajúcou ľudovou hudbou v spojení so ženskou speváckou skupinou. Patrí medzi najlepšie, najznámejšie a najuznávanejšie súbory na Slovensku.

Celú existenciu súboru sprevádza interpretačná vyváženosť a rovnomernosť hudobnej, speváckej a tanečnej zložky. V kompaktnom celku vynikajú najlepší sólisti - tanečníci, speváci i muzikanti. Železiar vyniká sviežou dramaturgiou, experimentálnou choreografickou tvorbou, schopnosťou ponúknuť netradičné spojenia ako aj prienik rôznych štýlov. S chuťou využíva širokú škálu ľudových hudobných nástrojov. Prináša autentické a štýlovo čisté choreografie s pôvodnými prejavmi tradičnej ľudovej kultúry východoslovenských regiónov. No popri tom smelo siahne aj po vtipných javiskových štylizáciách, ktoré vybočujú zo všetkého zaužívaného a známeho. Železiar vie ohúriť, prekvapiť, vyvolať diskusiu i poetickú náladu, zabaviť i rozplakať. Diváci sú na vystúpenia kolektívu zvedaví, pretože sú zakaždým niečím novým. No podstata ostáva rovnaká - dôsledne ťažiť z toho najčistejšieho ľudového umenia, chrániť, pestovať a šíriť to, čo sa nám zachovalo.

Od 1.januára 2005 na báze súboru Železiar vznikol v Košiciach Dom ľudového tanca, ktorý je sídlom Súkromnej základnej umeleckej školy Vlada Urbana a ďalších subjektov, ktoré sa venujú tradičnej kultúre a folklorizmu.

Ceny vstupeniek:
8,00 € - Predpredaj/ Železiarik
10,00 € - Predpredaj/ Železiar

OBJEDNAŤ VSTUPENKY

Reklama

Mamma Mia - muzikál JAREK NOHAVICA Muzikál Rocky -  romantická love story LOMNIČANIA-LOMNIČANOM - koncert skupiny Desmod POUTNÍCI
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie. Ďalšie informácie OK