Mužské oddelenie - Radošinské naivné divadlo / Trnava 15,30

Kde sa hraje Dom kultúry Trnava
Ceny vstupeniek 21,00
Termín konania 22.11.2020, 15:30
K predaju u TA 0 ks
Zakúpiť / Rezervovať

Detail akcie

Zobraziť celý text
Z dôvodu opatrení kvôli COVID 19 sa predstavenie opäť presúva z pôvodného termínu a následných termínov (15.3. / 14.6. a 27.9.) na NOVÝ TERMÍN 22.11.2020 o 15,30 h. !!!

Vstupenky zostávajú v platnosti ! V prípade, že Vám termín nevyhovuje, vstupné Vám bude vrátené v mieste zakúpenia vstupeniek len v tomto období: 18.8.2020 do 28.08.2020 !! !


Mužské oddelenie - Radošinské naivné divadlo

27.9.2020 o 15,30 h - Dom kultúry Trnava


o pripravovanom 65. titule Stanislava Štepku
a Radošinského naivného divadla

Správa z nemocnice o mužoch, ale aj ženách
alebo Trpká komédia o tom,
ako sa otvárajú telá a duše na mužskom oddelení

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, ktorú pripravujeme na uvedenie v 57. sezóne 2019/2020, by chcela inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.
V Mužskom oddelení autor s jeho typickým humorným pohľadom nám predstavuje pestré osudy skupiny pacientov v súčasnej nemocnici, tentoraz na mužskom oddelení. Budeme sledovať autentické a zemité životné príbehy ligového futbalistu, čudného a bodrého majstra opravára, bývalého hlavného čašníka a jeho ženy čašníčky, trpký príbeh vládneho ministra, ale aj doktorky a svojráznej sestričky na mužskom oddelení v štátnej nemocnici. Pestro popretkávané osudy s trpkými, ale aj – keďže sme v RND – hlavne humornými situáciami a príbehmi, ktoré však nakoniec viac podávajú správu o ubolených dušiach ako telách.
V inscenácii Mužské oddelenie diváci iste spoznajú všetky typické poznávacie znaky autora a poetiky Radošinského naivného divadla, známe herecké tváre (Maruška Nedomová, Stanislav Štepka atď.), ale hlavne typický humor, vôňu človečiny a poetické piesne, tentoraz v interpretácii tzv. javiskových nemocničných Červených nosov.
Komédiu Mužské oddelenie súbor RND pripravujeme s režisérom Jurajom Nvotom, hudobným skladateľom Jurajom Haškom a dramaturgičkou Mirkou Čibenkovou.

Vstupné: 21€

Ďalšie akcie