czech
  • Prihlásenie zákazníka

    Zavrieť
    Zmena hesla

  • Registrácia
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
244 voľných
29.6.2019, 10:00
7,00
29.-30.6.2019 - Hrad Červený kameň, Častá

DVOJDŇOVÁ VSTUPENKA 29.- 30.6.2019

JEDNODŇOVÁ VSTUPENKA 29.6.2019 - SOBOTA

JEDNODŇOVÁ VSTUPENKA 30.6.2019 - NEDEĽA

CENY LÍSTKOV:

JEDNODŇOVÉ LÍSTKY:
6 eur - Dospelý do 31.5.2019
4 eur - Zľavnený* do 31.5.2019

7 eur - Dospelý do 30.6.2019
5 eur - Zľavnený* do 30.6..2019

8 eur - Dospelý na mieste
6 eur - Zľavnený* na mieste

DVOJDNŇOVÉ LÍSTKY:
10 eur - Dospelý do 31.5.2019
7 eur - Zľavnený* do 31.5.2019

11 eur - Dospelý do 30.6.2019
8 eur - Zľavnený* do 30.6..2019

12 eur - Dospelý na mieste
10 eur - Zľavnený* na mieste

Zľavnené ceny vstupeniek platia pre Študentov, dôchodcov a ZŤP

DETI DO 6 ROKOV ZDARMA

O FESTIVALE:

Stredoveké remeslá
Už ste niekedy videli stredoveký proces výroby, v ktorom sa kus dreva premení na drevenú misku, z nahrubo opracovanej kože sa stane krásne zdobená kožená brašna, z roztopeného včelieho vosku si privoniate k funkčnej sviečke či kde sa z hrudy hliny vyčaruje keramický džbán? Že nevideli? A to je len zlomok z toho, čo budete mať možnosť na Festivale zabudnutých remesiel vidieť. Šikovní remeselníci vám predvedú svoje znalosti a zručnosti a prezentujú remeslá z dôb dávno zabudnutých. Pomocou nástrojov, o akých dnes už slýchame len málo, vytvárajú krásne a originálne výrobky, v ktorých sa skrýva kus histórie. Ak sa vám nejaké remeslo zapáči, pristavte sa a pokojne si remeslo vyskúšajte. Pozývame vás, aby ste sa spolu s nami preniesli o sedem storočí späť so všetkým, čo k tomu patrí!

Stredoveká kuchyňa a súťaž MajsterŠéf
Pošteklite chuťové poháriky a nechajte sa zlákať na ochutnávku stredovekej kuchyne. Kuchyňa v stredoveku bola chutná a pestrá! Šikovné kuchárky v dobových táboroch si pre vás pripravujú dobové špeciality, v ktorých sa miesia všakovaké nezvyčajné chute a vône. Či je to mäso pripravované na ražni, či chutná hrachová kaša, suroviny boli domácke a poctivé. Tie najlepšie kuchárky si zmerajú svoj „kulinársky kumšt“ v súťaži MajsterŠéf. Nahliadnite do medených kotlíkov, privoňajte k dopekajúcemu sa nekvasenému chlebíku z čerstvo namletej pšeničnej múky. Príďte načerpať inšpiráciu a odneste si nový, zaujímavý recept aj k vám domov!

Stredoveké atrakcie
Radi prekonávate nové výzvy a skúšate nové veci? Príďte si preveriť svoju šikovnosť a zapojte sa do stredovekého života so všetkým, čo k tomu patrí! Pre malých aj veľkých záujemcov sme pripravili možnosť si vyskúšať streľbu z luku, ktorú vedú profesionálni lukostrelci, hod oštepom či hod na terč s malými sekerkami. Deti sa najradšej šantia v slamennom hrade. Každý si u nás príde na svoje.

Dobové tábory
Poďte s nami prežiť stredovek! Túto možnosť vám ponúka nahliadnutie priamo do priestorov dobových táborov jednotlivých historických skupín. Stredovekí ľudia vám prezentujú originálne stredoveké kostýmy či všakovaké vybavenie a náčinie potrebné pre každodenný život či samotný spôsob života v stredoveku.

Workshopy
Možnosť prevteliť sa do kože stredovekého človeka vám dá možnosť okúsiť, aký ťažký, ale i krásny bol život v stredoveku. Zaujíma vás, ako a z akých surovín sa v stredoveku varilo? Ako a do čoho sa stredovekí ľudia odievali? Alebo túžite po boji a radi by ste sa zapojili do chystačiek na boj a na dobýjanie stredovekého hradného opevnenia (aj keď v našom prípade len toho slamenného)? Alebo skôr inklinujete k ľúbivým tónom či k pestrým farbám? Krok sun krok, otočka, dva tri a tancujete tance prostého ľudu i pánov. Stuhy či kruh vám zasa priblížia triky a radosť z pohybu strakatých kaukliarov. Možnosti sú rôznorodé, je len na vás, čo si vyberiete. Pokojne aj všetko! Stretneme sa pri Workshop Pointe!

Sedliacky dvor
Neodmysliteľnú súčasť stredovekého dvora tvorili hospodárske zvieratá. Z mlieka sa vyrábali syry a maslo, z vlny sa šili odevy, oslíky pomáhali prenášať ťažký náklad. Zvieratká predstavovali pre stredovekých ľudí neoceniteľných spoločníkov. My vám ponúkame jedinečnú možnosť vstúpiť do takéhoto stredovekého sedliackeho dvora, v ktorom budete mať možnosť uvidieť kačičky, kozičky, ovečky a dva krásne oslíky. Prosíme všetkých návštevníkov, aby boli k našim zvieratkám ohľaduplní, nehádzali do nich predmety a nekŕmili ich svojimi dobrotami (oslíky musia držať diétu).
Zátišie a vodný svet

V prípade, že nám počasie pripraví víkend plný horúčav a ostrého slniečka, máme pre všetkých návštevníkov a štvornohých miláčikov pripravené dva veľké stany (jeden v gastro zóne, jeden priamo na festivalovej lúke) poskytujúce tieň a vodný svet – sprcha na osvieženie a studňa s pitnou vodou.


Ďalšie akcie v tomto mieste

Ďalšie akcie tohto usporiadateľa

Ďalšie akcie z kategórie Festivaly

Reklama

Jarek NOHAVICA HANA HEGEROVÁ 88 (Praha) FESTIVAL ZABUDNUTÝCH REMESIEL 2019 KALI
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie. Ďalšie informácie OK