czech
  • Prihlásenie zákazníka

    Zavrieť
    Zmena hesla

  • Registrácia
  • Moje objednávky
E-TICKET E-TICKET
SMS-TICKET SMS-TICKET
78 voľných
30.4.2019, 19:00
5,50
SLÚŽKY

Bábkové divadlo na Rázcestí, Banská Bystrica

Veľmi trpká komédia o temných zákutiach mysle.

Tri ženy, traja muži, jeden muž a dve ženy, dvaja muži a jedna žena, žena a muž, žena a žena, muž a muž zdá sa vám to poriadne divoké? Nuž, toto sú hádam všetky kombinácie, ktoré môžu vzniknúť, keď sa režiséri snažia interpretovať Genetovu hru Slúžky.

Svetlo sveta už uzreli všemožné verzie a výklady tohto zvláštneho textu. Niekto v ňom hľadal obraz homosexuálneho vzťahu, pre ďalšieho sa Slúžky stali „celebráciou mystéria“ (Jean-Marie Patte), „jansenistickým a takmer mystickým obradom“ (Roland Monod), či „divokým oratóriom, delirickou a znesväcujúcou parabolou“ (Viktor Garcia). Netreba zabudnúť ani na „koloniálnu interpretáciu poníženia“ v inscenácii Théâtre de France z roku 1963, v ktorej hrali čierne herečky. Uvádzam tieto interpretácie z jediného dôvodu: práve ich počet a rozmanitosť dokazuje, že hra v sebe obsahuje akési tajomstvo, nerozlúštiteľné a temné, ktoré neustále magickou silou priťahuje režisérov celého sveta.
Ide vlastne o modelovú situáciu: dve sestry – slúžky, ktoré nenávidia svoju paniu a zároveň sa nevedia vymaniť z jej čara, z pôvabu života, ktorý žije a ktorého sa cez ňu môžu dotýkať. Vzniká spletenina lásky a nenávisti.

Ceny vstupeniek:
5,50 eur - predpredaj
5,00 eur – predpredaj študenti

Ďalšie akcie v tomto mieste

Ďalšie akcie tohto usporiadateľa

Ďalšie akcie z kategórie Bábkové divadlo

Reklama

Lomničania-Lomničanom  - CIGÁNSKI DIABLI Alexandrovci ČR LORD NORTON A SLUHA JAMES - Žilina a Košice FESTIVAL ZABUDNUTÝCH REMESIEL 2019
Pri poskytovaní služieb nám pomáhajú súbory cookie. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s naším používaním súborov cookie. Ďalšie informácie OK